10 Стапици за да се избегне при купување Авто полиси за осигурување

Здравиот разум диктира дека постои генерално се фати со повеќето специјални понуди. Дури и таму не е фати тоа е разумно да се мисли дека може да има. Ова размислување ќе ви овозможи да остане на стража и да го провери занимава внимателно пред да се влезе во нив. Понекогаш ние може да работи во замка, бидејќи ние не ги правиме нашите домашни задачи правилно, се премногу паметни за тоа или побрзај. Еве некои од стапици што треба да бидат свесни за кога купување на автомобил осигурување покриеност.

Купување по Првата Цитат
Ова е грешка почетник е да се направи. Освен ако не сте експерт на оваа тема, како ќе знаеш дека се добивање на добра покриеност и цена, ако не се споредуваат вашите опции? Кога сте премногу силен за да го добиете вашиот нов автомобил опфатени брзо, така што ќе може да вози ви мај стапица себе си во недоволна или скапи покриеност.

Тоа трае неколку часа и најчесто дена да бара за автомобил. Можете лесно може да се провери соодветни политики во меѓувреме. Вие не мора да поседувате автомобил пред да може да добие понуда за него. Ако сте биле за да се јавите на брокер секојдневно со различни детали автомобил да добие понуда тие ќе се хранат со вас брзо. Меѓутоа, онлајн Цитат платформи ќе ви овозможи да се понуди за секој даден возилото. Можете да ги користите овие алатки колку што сакате, бидејќи вие го правите на работа.

Купување недоволна покриеност
Една од најчестите грешки возачи се направи е да се мисли дека политиката ќе биде многу поевтина, ако тие одат за минимална држава бара обврски капак. Премиум разлика помеѓу основните покриеност и сеопфатен еден на може да биде само неколку стотици долари, во некои случаи, особено кога ќе магазин околу големо внимание.

Основни покритие е апсолутен минимум и ви се препорачува да се купи доволно обврски покрие наместо. Исто така, овие политики не обезбедува покриеност за вашиот сопствен загуби. Автомобили обично се големи инвестиции за повеќето луѓе. Трошење $5,000 за стара користени авто ќе изгледа како среќа за вас, кога ќе немаат многу пари. Кога ќе се заработува добро и имаат пари ќе се вози $50,000 автомобил во секој случај. Во двата случаи, тоа ќе биде голема инвестиција, а не да се осигура.

Прекумерна Одбитни ставки
Општо, на повисоко одбитоци долниот премии добие. Значи, ако одреден автомобил понуда за осигурување е многу поевтино отколку остатокот од нив треба да се провери на одбитните ставки. Ова е парите што треба да се плати од вашиот џеб пред вашиот осигурител може да го плати остатокот на штетите. Ако го поставите премногу високо можете да плаќаат најмногу штета на себе. И што ќе го најде тоа тешко да се справи со неа, ако имате повеќе од еден несреќниот инцидент во една година.

Со исклучок на возачи
А стандард на политиката треба да ги покрие сите што живеат во исто домаќинство со вас, како и сите повремени возачи. Кога ќе прифатите евтини авто осигурување Цитат Вие не може да се провери кој е дозволено да се вози вашиот автомобил. Ако не се случува да се дозволи некој друг да го вози возилото осигурани вие всушност може да сакате да го ограничи на возачите да осигуреникот или останатите возачи, само за да заштедат пари. Важно е да се знае кој е, а кој не е осигурано да се вози вашиот автомобил и да управуваат со неа соодветно.

Посебни услови и исклучоци
Watch out за посебните услови во формулации на политиката. На пример, некои политики може да им овозможи на осигурувачот да го користите резервни делови за поправка на осигуреникот авто следниве штета на тоа. Ова не може да биде голем проблем ако имате стар автомобил и се добива добри попусти поради таквата состојба. Но, вие не сакате такви услови кога имате прилично нов и скап автомобил.

Не учтивост автомобил
Уште една типична карактеристика на евтини политики е дека тие не можат да понудат учтивост автомобил кога твое е во гаражата се поправа. Повторно, ова не може да биде голем проблем за вас и вие всушност може да претпочитаат да се добијат попустите сега отколку добивање на учтивост автомобил ако вашиот автомобил досега добива оштетени. Само што многу луѓе се жалат по настанот дека тие не се даде учтивост автомобил кога немаше таква одредба во нивната политика.

Под претпоставка дека сите политики се исти
Еден авто осигурителна компанија може да нуди неколку различни нивоа на политики кои под претпоставка дека сите политики се продаваат на пазарот ќе биде слична е малку игнорантски. Секоја политика има мала или голема варијации од еден на друг. Ова е генерално се гледа во цената. Според cheapautoinsurance.net, "Може да се добие помалку од задоволителни политика и се уште плаќаат целосниот премија пати, ако не успеат да магазин наоколу".

Претпоставувајќи цени се слични низ пазар
Повторно, ова е нелогично очекување, бидејќи секоја компанија е како поединецот како што тоа добива. Тие имаат комерцијален ризик и премија пресметки и уникатен начин на водење на нивниот бизнис. Кога една компанија е многу популарна, тие секако ќе биде во можност да го избере најдобриот на куп во услови на ризик. Кога ќе го видат мала знак на ризик тие може брзо на нивните цени. Меѓутоа, помалку популарен компанијата ќе мора да ги задржат своите цени во проверете, за да бидете сигурни дека тие може да победи во текот на бизнисот.

Плаќање на месечни рати
Се разбира,, тоа е полесно да се плати од страна на месечни рати, не постои сомнеж околу тоа. Меѓутоа, премии за осигурување се должат за плаќање во времето на основање. Ако една компанија е дозволувајќи им да се шири на исплата тие ви се нудат кредит. Ова обично доаѓа во цена. Тие обично наплаќаат интерес, како и нудат специјални попусти за луѓе кои плаќаат однапред и во целост. Ќе плаќаат повеќе ако се шири на плаќање.

Купување на скапи за да се осигура автомобилски
Многу возачи купи автомобили и реализирани потоа дека тоа е премногу скапо да се осигура нивната нова вози. Кога се размислува спортски автомобили, Спортски автомобили, 4x4s и необични оние што треба да бидат свесни дека тоа може да биде скапо да им се обезеди. Премиум разликите можат да бидат колку што е три пати повеќе помеѓу избор на автомобил А и Б автомобили.

Вие не треба да се знае многу тајни да се добие прифатлива автомобил осигурување. Но,, што треба да знаете и да бидат свесни за неколку трикови. Тогаш, може да се задржи заштеда на пари обновување по обновување. Доколку не се придржувате на основните принципи може да ве чини пари.Benefited from this post? Kindly use the sharing buttons above to share the post on your favourite social networks. To make sure you stay up to date with our articles, enter your email to subscribe.

Get Free Updates
Input your email to get new post alert

Tags:Buying Auto Insurance Policies
No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *